весняна депресія:весна і наш настрій

16.04.2013 10:01

 

Світ навколо чомусь здається похмурим і сірим, меланхолія навіки оселилася в серці? Ви не відчуває задоволення від приходу весни? Вам замало весняного сонячного проміння? Вам постійно хочеться спати, а робота чи навчання стомлює, як ніколи раніше, та й взагалі нічого не хочеться робити? Ну що ж ... можу запевнити, що виною всьому є весняна депресія.

З приходом весни багато хто починає відчувати не підйом сил, а слабкість, поганий настрій, втому, дратівливість, порушення сну та апетиту.

Практичні психологи вважають, що весняна депресія це не вигадка, а науково обґрунтований факт. В кінці зими практично у кожної людини настає втома, яка легко і непомітно може перерости в депресію.

Причини можуть бути різні: зміна сезонів, навантаження, стреси, авітаміноз, зовнішні умови тобто все, що так чи інакше переживає особистість.

 Навряд чи можна точно передбачити, які симптоми діагностуються у клієнта в процесі бесіди, однак, якщо говорити в цілому, у більшості випадків весняної депресії характерні такі симптоми:

Афективні: печаль, смуток, апатія, відсутність задоволення, тривога;

Мотиваційні: бажання втекти від життя, уникнення проблем і щоденних справ;


Когнітивні: труднощі концентрації уваги, порушення пам’яті, неправильна обробка інформації;

Поведінкові: випливають із вищесказаних симптомів і включають пасивність, відчуження від людей, загальмованість.

Коли депресія у легкій формі, то вона лише затьмарює життя, не представляючи серйозної небезпеки, і, безсумнівно, з нею можна впоратися і без лікарської допомоги. Способів боротьби з нудьгою не так вже й мало.

Перш за все не зациклюйтеся на неприємностях, невдачах. Не затягуйте переживання і проблеми. Намагайтеся побороти та позбутися їх якнайшвидше.

Депресія рідко приходить до того, хто одночасно зайнятий роботою, навчанням, сім’єю.

Зробіть кожен день насиченим приємними дрібницями. Намагайтеся замінити слово проблема словом «можливість».

Запорукою міцного здоров’я у весняний період є повноцінне харчування. Початок весни не час для суворих низькокалорійних дієт, тому потрібно: прослідкувати, щоб організм отримував достатню кількість вітамінів. Обов’язково вживайте продукти, які містять йод. Готуйте салати із свіжих овочів, пийте свіжовижаті соки із фруктів та овочів. 

Не менш важливим є психологічне налаштування. Тому з приходом весни робіть собі приємні сюрпризи, частіше зустрічайтесь з друзями, переглядайте хороші кінофільми, читайте цікаві книги, радуйте себе новими покупками. Однак не варто у боротьбі з депресією перетворювати життя на суцільні розваги, спробуйте складати щоденні плани роботи. До того ж чим більше часу йтиме на корисні речі, тим менше залишатиметься для депресії записатися на курси, тренінги, поїдьте за місто або на природу у вихідні дні.  


Можна проконсультуватися з психологом та дослухатися до його порад: обирайте одяг яскравих, радісних кольорів, уникайте чорного та сірого, по можливості пересувайтеся пішки, робіть паузи: протягом робочого дня кожного час хоча б на п’ять хвилин підведіться із-за столу, можна заварити чай, пройтися коридором. Тільки не використовуйте перерву на паління. Слухайте приємну музику, вона допоможе побачити життя в нових тонах і фарбах, у ній можна знайти надію, зміцнитися в очікуванні кращого.

 

—————

Назад